Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
KESMESEKER PANO

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Charlie Chaplin  (Okunma Sayısı 8740 defa)
xenatunda
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Haziran 09, 2006, 07:40:36 ÖS »

... Şarlo daima bir yerlere gitmelidir. O sinema tarihinin en gezgin karakteridir ve bu özelliği "sinema çağı"na denk düşer. En önemli özelliği ise sinemayısirklerin ve müzikhollerin seviyesinden kurtarıp estetik bir düzeye ulaştırması; Ayrıca sinemayı kitlelere olduğu kadar sinemayı küçümseyen"seçkin" kültürel çevrelere de ulaştırmasıdır.
                                                                                Soupault

Bu sanat halkın sevgisi ile başlamış Cheesy
kesmeşekerr
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2006, 11:57:55 ÖS »

sevilesi hatta tapılası insandır benim gözümde. en iyi filmler listemi yaparım başköşeye onu koyarım. : ) oyun hepsi zaten. aynı zamanda yaşasaydık da tanışsaydık da of dediğim bi insandır da kendisi aşık bile olunasıdır. evde zaman zaman taklit edilir aile bunaltılır. yemek yerken boğazında kalan bi lokmayı göğsünü yumruklayarak kaydırması her yemekte yapılır bi nevi saygı duruşu. velhasılıkelam severim

bence sakin
xenatunda
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2006, 12:07:47 ÖÖ »

Bir nevi babamızdır da:wink:
Her bir eseri tatlı-sert eleştiri niteliğinde...
                      Selamlar!
mutlucihan
Administrator
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

burdayız..

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2006, 09:13:19 ÖS »

Şarlonun oyunlarındaki kurgu anlayışı - ona dışardan bakışı, ders niteliğinde.. al da at demiştir sinema dünyasına üstad-ı muhterem.
fare mi kunduz mu daha kemirgen..

iyidir iyi..
kesmeşekerr
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Haziran 29, 2006, 10:25:51 ÖS »

dün ona dair bir film vardı sienbisiiee de iyiydi zira şarloydu mesele. iyki varmış. daha bi sevdim

bence sakin
xenatunda
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Haziran 30, 2006, 09:55:20 ÖS »

o filmi bir ay bekledim ve kaçırdım:( of ya! neyse yine gösterilir elbet...
zararli
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

düşeşşek*

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #6 : Haziran 30, 2006, 10:06:50 ÖS »

geçende trt 2de izledim bi filmini..

ve şaşakaldım
çünkü aynı filmi bizimkiler inek şaban modunda çevirmiş :| hala rüya mıydı lan diye düşünmekteyim..

hani, kemal sunal'ın bir adamı intihar ederken kurtarması, adamın içkili olup akşamları bunu evine alması sabahleyin hatırlamaması falan..
ismini unuttum..
neysem..

kimin için bu-toz-duman??
yersiz
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2006, 09:37:10 ÖÖ »

çok var onlardan...çoğu da şabanlı(şabanlı?..neyse).the kid'in cam kırıp sonra tamir etme sahnesi vardı ufak bi kızla şaban(bak yine şaban...düzeltiyorum kemal sunal) o kalmış aklımda.
maslow
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 01, 2006, 11:56:40 ÖÖ »

Great Dictator vardır bide klasiklerinden.komikti bu adam bee... Tongue

So, so you think you can tell Heaven from Hell, blue skies from pain.....
xenatunda
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 01, 2006, 10:51:27 ÖS »

E tabi bu adam bir marka da oldu. Yok yahudi mi değil mi, yok çocukları sever mi sevmez miydi, kadınlara sübyancı mı yaklaşırdı ya da bastırılmış duygularını komedisiyle mi yansıtırdı filan falan... Chaplin kendisini sinemasında dinsiz, yönsüz, şaşkın, bilinci yitik (sanayi toplumuyla yaratılan yeni insan tipi) halkın yanında, ezilenlerin arkasında, burjuvaziye karşı komik aynı zamanda acıklı hallerle yansıttı... Türk sinemasında da varmış zaten İtalyan Yeni Gerçekçiliği, Fransız Yeni Dalga esintileri filan... Şaban da bizim toplumda bir nevi Chaplin modelini çizdi. Yoksulluğu, cahilliği, bilinçsizliği biraz daha düzeysiz bir biçimde, belki de sanat yok denecek derecede ele alıyordu onun filmleri. Kemal Sunal eğer hala yaşasaydı bence onu çok daha başarılı, daha dokunaklı rollerde görecektik. Gülmek güzeldi ama. Mesela bi Süt Kardeşler, Dolap Beygiri ve daha hatılayamadıklarım... Özellikle Şener Şen'le birlikte rol aldıkları...
AyKuTix
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Lizard King!

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #10 : Eylül 15, 2006, 11:51:10 ÖS »

En çok sewdiğim filmi City Lights gerçekten çok büyük bir sanatçıdır yönetmendir oyucudur herşeydir... çoğu insan onu taklid ederek bir yerlere gelmiştir. ama o tektir... keşke 21.yüzyıl da da bir şarlo yaşasaydı...

I'd kill myself for you, I'd kill you for myself...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: