Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
KESMESEKER PANO

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İlk albüm sonrası dönemden bir Cenk Taner Röportajı  (Okunma Sayısı 8912 defa)
mutlucihan
Administrator
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

burdayız..

Üyelik Bilgileri Site
« : Aralık 06, 2005, 04:28:59 ÖS »

"Türkiye'de bu işi yapmak cesaret işi. Şu anda kaset yapanlar, biraz da bizim sayemizde bu işi yapıyorlar. Bunu da gözardı etmesinler.."

"Albümden, besteler açısından memnunum ama icrada olmamıştık duygusu veren parçalar var.
Bu iş öğreniliyor. İlerde adam Kesmeşeker albümlerine baktığı zaman gelişimi görebilecektir."

Yıllar önce ilk albüm sonrası Cenk Taner'in bir röportajıyla sizlen beraberiz.
İlgili kişi Aşk ve Para hazırlıklarını, dönemi anlatıyor.

İlginç bi muhabbet. Teknik taktik olmakla beraber TürkRock kültürü üzerine de açılımlar yapılıyor.

----

ya da hepsi .rar olarak :
http://rapidshare.com/files/19367470/imgerop.rar.html

röportaj stüdyoimge tarafından yapılmış olup
kesmesekerr tarafından zatalinize sunulmak amaçlı şahsıma iletilmiştir. Bu nedenle röportaj tarihi veremiyorum.
Bonus:  Cenk Taner TOP 10 Wink
« Son Düzenleme: Mart 04, 2007, 04:58:03 ÖS Gönderen: mutlucihan » Kayıtlı

iyidir iyi..
hiç
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

heavy metal rulzz..

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 07, 2005, 11:17:33 ÖS »

"İlerde adam Kesmeşeker albümlerine baktığı zaman gelişimi görebilecektir"

ileri görüşlülük bu olsa gerek..

yok olup gitmekten korkmuyordu.
var olmaktan yeterince korktuğu için.
"hakan günday"
insülin(98)
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2005, 11:11:42 ÖÖ »

mutlucihan bu röportaj daha da hoş kardeşim :)eyvallah konu babında... ''dipten ve derinden''albümünün ne zor şartlarda yapıldığı aşikar :roll:ilk albüme dair çok gerçekçi tespitler içeriyor röportaj :wink: bir de o zamanki cenk taner duruşuyla bugünkü cenk tanerin duruşundaki değişmezlik olayı müthiş kılıyor :wink:  :twisted:kargoyla ilgili bir cümle-işte tavır bu-''dipten ve derinden''deki davul soundunun ön planda oluşu kesinlikle doğrudur gitarlar biraz daha geride-''tek sorumlu'' çok leziz müthiş güzellikte bir şarkı...ondan da iyisi sostur cenkte söylemiş zaten Cool hakkını o dönem veremedik o şarkının gibi bir ifade var-olsun böylesi de güzel Smiley ben derim ki,2006da çıkabilecek bir kesmeşeker best ofunda daha da iyi yorumlanabilir bu şarkılar :roll:(bülent ortaçgilin eski defterlerindeki gibi bir şey...) olağan durumlar daha hard rock bir şarkı...albümün soft kimliğiyle uyuşmadı demek istemiş sanırım cenk :)bir de ilk albüme dair bir senin için var ki,çok hoş şarkı...üst üste 50 kere dinlenebilirliği var bence best ofta olması gerekenlerden :wink:
onca değişikliğe rağmen grup isminin telafuz edilmesi onu düşünmesi cenkin takdire şayan bir durum...yoluna yalnız da devam edebilirdi :roll:
yol uzun...kesmeşeker,şimdiden efsane olma modunu aldı yol uzun-yorucu...ama kesmeşekerciler kesmeşeker dinlemenin ayrıcalık olduğunu biliyor işte her şey kesmeşekerle güzel başka söze ne hacet Smiley  Smiley  Smiley

uğraş didin farklı şeyler yapmak için üç kişi ya da beş kişi anlar...

elektrik su telefon nasıl ödenecek bunca fatura el mecbur el mecbur el mecbur abiiiiiii:))))
mutlucihan
Administrator
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

burdayız..

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2005, 02:12:45 ÖS »

Bu röportajın anlattıkları verdikleri pek güzel. yani cenk taner ne inatçı bi insanmış da dedirtebilir. iyi ki böyle hatta.
kendi yolunu çizmiş kendine verilenle kalmamış. emekse emek usta.
sanki bunları şahsım için yapmış gibi de sevinirim bu duruma. bi sürü insanın farkındalığını artırmıştır ya da.
yani bişeyler yaptı buna eminim. bişeyler koydu ortaya. saolsun.
benim kendimden uzaklaştığımda kesmeşeker dinlemem gibi belki de o da yazmak da söylemekte buluyordur kendini.
kaybedilen zaman gibi gelmeyen duraklamalar yaşayıp sonra yine kulağımda o melodiler sözler.. çözülen işler.
kaan altan'ın da belki de aradığı gitarist olduğunu düşünmeye başladım bunu okuyunca. kesik kendi halinde bıçak gibi sololar.
best of yaraşır kesmeşeker'e. aslında bunlar olağan durumlar.
iyidir iyi  :wink:

yolumuz uzun daha

iyidir iyi..
diren
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 22, 2006, 07:48:27 ÖS »

:arrow:
zararli
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

düşeşşek*

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #5 : Nisan 23, 2006, 05:09:43 ÖS »

amanın..
daha o zamanlarda..
cenk tanerin kahin yönü ortaya çıkıyor dostlar..
hooo..hoooo..

kimin için bu-toz-duman??
diren
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2006, 01:40:55 ÖS »

:arrow:
evcilgergedan
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 28, 2006, 09:16:08 ÖÖ »

diren,
 c.t'in yaptığı tespit "onlar"'ın bilinmesine ilişkin bi tespit. yani pop müzik yaptıktan sonra rock albüm yapanları kastediyorum. bilinmekle "doğru anlaşılmak" arasında fark olduğunu düşünüyorum. zira soundların rock olması iletenin duruşunu yansıtamıyorsa o iş ancak popüler kültüre bi süreliğine hizmet eder. bence cenk'in bu "böyle biline" diyerek kızgınlığını ifade edişi bundan. gerçek olmayan bişeylerin insanlara sunumu ve insanların(popülist çoğunluğun) önüne geleni obezler gibi yemesi durumu. müzik eh, sözler zort gibi bi durumu rock müzik., ve bunu yapanların rockçı şeklinde tanıtılması ve hatta roçkçı geçinen kişicanların sadelikten ırak yaşam tarzlarıyla rock ile bütün olamama sendromları zaten gerçek kitleyi pek cezbetmiyor. rock dinlediklerini sanan popülist çoğunluğu boşver. modayı takip ediyorlar zararı yok. "henüz onlar bunları bilmiyor" nasılsa Cool
 evet cenk taner bu röportajıyla gözümde ermiş dededir, uludur, ganidir, hazinedir, dehadır. sağlıklı sıhhatli ola ve sürü sepet albüm yapa..
sihirli kaan
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Aralık 21, 2006, 11:24:55 ÖS »

röportajı açamıyorum.suspended gibilerinden bir hata mesajı alıyorum. ilgilenirseniz sevinirim
mutlucihan
Administrator
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

burdayız..

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #9 : Aralık 22, 2006, 08:44:28 ÖÖ »

zeminolan site pasifleşmiş. ben arşivi(evi) kontrol edip bir daha atmayı denerim. güzel bir röportajdı.

iyidir iyi..
Abdullah
Modumuz
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

''apoldinyo''

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Şubat 08, 2007, 12:08:47 ÖS »

bende baktım göremedim, arşivden kayıtlar da çıkmadı daha herhalde. neyse, düşerse bakarız..

Sevdim seni, her yerde, sevdim seni, her zaman...
mutlucihan
Administrator
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

burdayız..

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #11 : Mart 04, 2007, 05:06:42 ÖS »

ilk mesaj degisti

kaybolmus olan adresleri duzenledim. toplu halde rapidden -hatta pdf dosyasi halinde- ya da resim olarak acarak alabilirsiniz. ancak pdf ler daha iyi onu soylemeliyim..

roportajin biraz..asparagas oldugunu duymustum sehirdeydim..
yani gercekleri yansitmasa, biraz carpitsa da enteresan.

`bizim u2 ile alip veremedigimiz yok. ama sunu da soyleyebilirim ki mozart kadar da iyiyiz!`

iyidir iyi..
yamuk
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

vahşii!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mart 10, 2007, 09:47:19 ÖS »

"ŞEHİRLER YIKILABİLİR,GRUPLAR DAĞILABİLİR AMA SESİ ÇIKTIĞI SÜRECE BU YAZI,BU GİTARIN  ÜZERİNDE KALACAKTIR" cenk taner ne güzel söylemiş yaw gitarın üzerindeki kesmeseker yazısıda süperdi

"uzun lodos günlerinin ardından sığınağıma dönmeyi düşünüyordum sorumluluk olmadan ,müzik ve kedi ya da kaldırabileceğim sorumluluklar incitmeyen ilişkiler,üçyüzbin liralık gazeteler..."
Abdullah
Modumuz
kesmeşeker

Çevrimdışı Çevrimdışı

''apoldinyo''

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mart 11, 2007, 02:13:09 ÖÖ »

Bu gitarın üzerindeki Kesmeşeker yazısı 'gercekten özleyince' klibinde görünen herhalde..
Evet o yazı beni de etkilemiştir...
 Smiley

Sevdim seni, her yerde, sevdim seni, her zaman...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: